Vítězné rozloučení se sezónou ...

19.06.2012 11:45

Troubky porazily Kralice brankou Němčáka z 88. minuty

Troubky proti Kralicím

Troubky – K poslednímu utkání krajského přeboru v letošní sezoně v sobotu přicestovaly do Troubek patnácté Kralice na Hané a zápas ve velkém vedru byl doslova reklamou na fotbal. Hrála se kombinační, rychlá a pohledná kopaná, diváci viděli pět branek a těsné vítězství domácího celku gólem až z 88. minuty.

FK Troubky – FC Kralice na Hané 3:2 (1:1)

„Byla to velice otevřená partie z obou stran. Obě družstva chtěla do posledního okamžiku vyhrát a rozloučit se vítězně se sezonou, takže byla větší okénka v obranách," pověděl hrající trenér Troubek Ivo Gregovský.

A skutečně. Hned v 6. minutě Valtr sklepl dlouhý centr na Cibulku, a ten zblízka překonal gólmana Frehara.

V zápětí přispěchal s odpovědí Koutný, jenže jeho lob skončil těsně vedle branky. Ve 25. minutě neuspěl ani Gregovský, který si narazil s Koutným a následně pálil tvrdě, leč nepřesně.

Vyrovnání se zrodilo ve 32. minutě. Brankář Winkler nešťastně vyběhl na roh velkého vápna proti Koutnému, ten udělal elegantní kličku a poslal míč do opuštěné klece – 1:1.

V závěru první půle mohli strhnout vedení na stranu svého týmu nejdříve domácí Petráš, jehož oblouček skončil na horní síti, tak na druhé straně Lehký, který nevyužil chybné rozehrávky gólmana Frehara.

Také po přestávce byl k vidění atraktivní duel. Domácí útočník Koutný uháněl vstříc své druhé brance, zasekávačkou se zbavil dotírajícího obránce, brankáře měl na zemi, ale vracející se protihráč mu ukopl balon.

V šestnáctce domácích naopak čaroval brankář Zatloukal, jenž v poločase vystřídal Frehara. Střelu Lehkého totiž zbrzdil a zastavil jen konečky prstů.

Poté přišla 53. minuta, Gregovský chyboval při rozehrávce, čehož využil právě Lehký a pod padajícím brankářem usměrnil míč do sítě – 1:2.

Vyrovnání měli na kopačkách opět Koutný a po něm i Gregovský, ale prosadil se až Brázda, který byl na hřišti sotva čtyři minuty. Petráš po autu překvapil všechny přítomné včetně brankáře Winklera dalekonosnou střelou, ta se odrazila od břevna přímo k Brázdovi a v 74. minutě bylo opět vyrovnáno.

V zápětí měl třetí branku domácích na hlavě Roman Haviernik, ale mířil mimo.

Utkání už pomalu spělo k nerozhodnému výsledku, když se míče zmocnil Němčák a po individuální akci z 88. minuty rozjásal domácí fanoušky vítěznou trefou.

„Tři body nakonec zůstaly doma, což si myslím, že je v pořádku, protože vyložených šancí a samostatných úniků jsme měli více. Kralicím jsme darovali dva laciné góly, které je trošku posadily do sedla a nám se to těžko obracelo i v tom velkém vedru. Jsem rád, že jsme našli morál, do poslední chvíle bojovali a zvítězili," dodal k závěrečnému souboji letošní sezony Ivo Gregovský, kouč Troubek.

„Hráli jsme ve slátané sestavě a příjemným překvapením pro mě bylo, že jsme dvakrát vedli. Nakonec jsme ale o gól prohráli, protože jsme neproměňovali šance. Bohužel jsme neměli nikoho na střídání, takže jsem to nemohl oživit a únava se už na hráčích v závěru patřičně projevovala. Škoda poslední branky ze závěru utkání. Myslím, že remíza by byla spravedlivější," zhodnotil duel lodivod poražených Kralic Petr Gottwald.