Troubky dobývaly Hněvotín bez úspěchu, hlavou rozhodl Schinneck

17.06.2013 15:29

Hněvotín – Gólově chudé střetnutí Hněvotína s Troubkami okořenila pořádná porce vyložených šancí, hráči obou celků se však o vstřelení branky snažili marně. Uspěl pouze jediný muž v dresu Hněvotína Jakub Schinneck a zajistil tak těsné vítězství proti výborně kombinujícímu soupeři.

Ačkoliv Troubky přijely do Hněvotína v pozici předposledního týmu tabulky, na hře to příliš znát nebylo. Hostům se naopak dařilo hrát takřka celý zápas v rychlé kombinaci s mnoha kolmými přihrávkami a ke gólu často chybělo velmi málo. „Dařilo se nám hrát po křídlech, soupeř bránil od půlky. Hráli jsme dobře, nemůžu klukům nic vytknout. Akorát jsme neproměnili šance," mínil hrající trenér Troubek Lumír Stoklásek.

Nakonec slavili pouze hráči Hněvotína. Důvod jim k tomu dal ve 24. minutě Jakub Schinneck, který po standardní situaci zužitkoval krásně umístěnou hlavičkou centr Dudy.

Jenže poté začal mít Běhalík v brance domácích hodně práce. Nejprve krotil tečované zakončení Romana Haviernika a osm minut před přestávkou jej zachránilo břevno, když v samostatném úniku prudce střílel kapitán Troubek Stoklásek.

Ve druhé půli hosté stále zatápěli pod kotlem, na druhou stranu Hněvotín mohl několikrát trestat z protiútoků. Z malého vápna pálil vysoko nad Roman Haviernik a v 56. minutě podruhé zvonilo za Běhalíkem břevno po samostatné akci a technické střele Benýška.

„Hráli jsme v jiné sestavě než normálně. Chyběl nám Šulc, který má zlomenou ruku a Švajda byl na svatbě. Ale nová obrana zvládla zápas na nulu. Ale kdyby to skončilo třeba 6:3, nikdo by se nemohl divit. Byl to otevřený zápas, divákům se to muselo líbit," usmíval se kouč Hněvotína Petr Uvízl.

I hostující brankář Sohlich se musel ve druhé půli činit při střele střídajícího Křižana a dorážce Dudy. Stejně jako Stoklásek si počínal v sólu i domácí Láner, který napodobil protihráče a trefil břevno.

Srovnání měl na kopačce opět hostující útočník Stoklásek v 82. minutě, ale z deseti metrů nenasměroval svůj obstřel mezi tři tyče a body zůstaly v Hněvotíně.

„Dnes to beru na sebe. Hlavně první situaci, kdy jsem trefil břevno, jsem měl řešit jinak. Asi jsem měl postupovat dál a možná bych proměnil. Měl jsem góly dát. Naštěstí sestupuje jen jeden tým, nebyli jsme pod tlakem, takže jsme si to dnes chtěli užít. Ale prohráli jsme, nedá se nic dělat," uzavřel Stoklásek.

TJ FC Hněvotín – FK Troubky 1:0 (1:0)

Branka: 24. Schinneck. Rozhodčí: Částečka – Štětka, Koláček. ŽK: Veselský – Obrtel, Čevela, Jakubec, Stoklásek. Diváci: 110.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Láner, Zamykal, Novák – Zapletal, Skoumal, Schinneck, Veselský – Chabičovský (69. Křižan), Duda. Trenér: Petr Uvízl.

Troubky: Sohlich – Haviernik J., Vala, Čevela, Obrtel – Benýšek, Jakubec, Haviernik R., Němčák, Ticháček – Stoklásek. Hrající trenér: Lumír Stoklásek.