Haná Prostějov - Troubky 7:3 (5:2)

22.05.2019 08:30

Černý víkend našich mužstev završili muži v dalším utkání na Hané Prostějov, kde na neoblíbené umělé trávě podlehli zbytečně vysoko 7:3. Domácí zvolili povrch umělky záměrně, i když se zápas mohl odehrát na vedlejším travnatém hřišti. Tento taktický záměr jim vyšel dokonale, neboť se naši hráči za celý zápas s tímto záludným povrchem nevyrovnali a také užší hřiště více vyhovovalo jednoduché hře domácích. Navíc naší obraně chyběli dva stabilní hráči, což se ukázalo také jako rozhodující faktor. Brankostroj domácích se spustil už ve 3. min, kdy domácí Krupička lehkým obloučkem potrestal špatné postavení Petráše v naší brance. Během další půlhodiny využili domácí děravou obranu našich a nasázeli nám další čtyři branky a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Naštěstí jsme ještě do poločasu korigovali stav brankami Kollera a Bittnera na ještě "hratelných" 5:2. Druhý poločas byl už v naší režii, domácím postupně ubývaly síly a škoda, že jsme se prosadili jen jednou proměněnou penaltou Stokláska. V závěru utkání jsme inkasovali ještě ze dvou ojedinělých rychlých brejků, na nichž se podílel rychlonohý a střelecky disponovaný Gábor, autor hatricku. Sečteno a podtrženo: rychle na tohle zapomenout a nachystat se na závěrečné zápasy, kdy nás čekají těžká utkání.

Sestava: Smolka, Pospíšil, Juránek, Brázda P. - Bittner, Matela (68. Zatloukal), Stoklásek, Němčák, Mlčoch (45. Branda) - Koller