Další bod do tabulky, tentokrát z Litovle

26.09.2011 22:55

Litovel ztratila Kratochvíla a pak i náskok

Další bodovou ztrátu na domácím hřišti mají za sebou fotbalisté Tatranu Litovel. V krajském přeboru remizovali s Troubkami 2:2, přestože v půli vedli 2:0. Hosty nakoplo vyloučení domácího Kratochvíla, po němž za osm minut skóre srovnali. 

„S remízou z Litovle jsme spokojení. Soupeř byl kvalitní, agresivní a vytvářel na nás tlak. Sice si můžeme říct, že jsme po vyloučení mohli zápas i zcela otočit. Ale bod je pro nás dobrý,“ hodnotil zápas trenér hostů Karel Josl.

Jeho tým nevstoupil do zápasu vůbec dobře. Už ve 3. minutě šla totiž Litovel do vedení. Kvapil na pravé straně zakombinoval se Zavadilem, a ten našel ve vápně Šilberského, který otevřel skóre. Tlak domácích pokračoval. Šilberského střelu vykopávali obránci Troubek z brankové čáry a zanedlouho se branka hostů třásla po ráně Fišary do spojnice břevna s tyčí.

„Do utkání jsme vstoupili dobře a měli celou řadu šancí. Škoda, že jsme jich více neproměnili. Zápas jsme mohli už v prvním poločase rozhodnout,“ litoval domácí kouč Roman Berka.

Druhé branky se Tatran před půlí přece jen dočkal. Ve 39. minutě po Zavadilově standardce dorážel Fišara. Když pak prakticky před odchodem do kabin brankář Urbánek chytil troubeckému kapitánovi Stokláskovi penaltu, vypadalo všechno idylicky.

Po pauze se však litovelský brankář proměnil ve smutného hrdinu. První důležitý moment zápasu přišel ale ještě chvíli předtím. V 51. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí záložník Václav Kratochvíl.

„Byl to zlomový okamžik zápasu. Červená karta přišla po dvou podle mě nic neřešících faulech uprostřed hřiště. A než jsme se vzpamatovali, tak to bylo 2:2,“ vykládal Roman Berka.

Také trenér Troubek Josl pochopitelně označil červenou kartu za klíčový. „Naše chvíle přišly až po vyloučení. Důležité bylo, že se nám podařilo rychle vyrovnat,“ řekl.

Troubkám pomohl dvěma zavháními právě brankář Urbánek. Nejprve se nechal zaskočit Němčákovou polostřelo-pololobem a pak centr z pravé strany srazil přímo k útočníku Stískalovi, který už se zakončením neměl problém. Za osm minut 2:2!

„Měli jsme pak i další šance na rozhodnutí, ale v zakončení jsme se jako obvykle trápili. Ale jak už jsem říkal, s remízou jsme spokojení,“ zopakoval Josl.

Na druhé straně vládlo naopak zklamání. „Cítíme to jako ztrátu. Po dvou rychlých inkasovaných brankách jsme přeskupili hráče a začali hrát na tři obránce. Tlačili jsme se dopředu, ale vyloženou šanci už jsme stejně jako soupeř v podstatě neměli,“ konstatoval Berka.

„Naše zápasy jsou si hodně podobné. Soupeře dokážeme v určitých fázích přehrávat a vytváříme si šance, jenže je neproměníme a soupeře nezlomíme, za což pak pykáme. To samé se stalo dnes. Jsme zklamaní,“ doplnil.

Tatran Litovel – FK Troubky 2:2 (2:0)

Branky: 3. Šilberský, 39. Fišara – 54. Němčák, 59. Stískal. Rozhodčí: Zika – Vodák, Vachutka. ČK: 51. Kratochvíl.

Litovel: Urbánek – Mráček, Planička, Krátký, Miklánek (68. Šrom) – Kvapil, Fišara, Kratochvíl, Kučera – Šilberský (68. Čep), Zavadil. Trenér: Roman Berka.

Troubky: Marák – Pospíšil (70. Petráš), Vala, Čevela, Gregovský (88. Frehar) – Vrána, R. Haviernik, Stoklásek, Němčák, Ticháček – Stískal. Trenér: Karel Josl.

                  zdroj: Olomoucký deník

Zpět