Bod za remízu v Určicích

09.05.2012 12:52

Určice uhájily s Troubkami sérii neporazitelnosti v hodině dvanácté

Určice – V přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu hostili ve 24. kole určičtí fotbalisté celek z Troubek. Bylo otázkou, bude-li série šestnácti posledních mistrovských zápasů určického týmu bez prohry prodloužena, doposud se jednalo o jedenáct vítězství a pět remíz.

Určičtí byli v utkání se 48 body na druhém místě tabulky vysokými favority, hostující tým měl před vzájemným zápasem na 11. příčce žebříčku o 22 bodů méně. Zejména začátek střetnutí naznačoval, že květen asi přinese určickým fotbalistům v té dlouhé úspěšnosti stopku. Nepřinesl.

Už v 5. minutě utkání šel Nejezchleb do své brankové sítě pro míč poprvé, dopravil jej tam Němčák po přihrávce Koutného. Ve 12. minutě Vodákův gól po přihrávce Lose pro ofsajd neplatil a teprve potom začali Určičtí svého soupeře tlačit do obrany vážněji. Po centru před branku hostí hlavičkovali Vodák i Kiška, ale zadáci hostí zachraňovali na brankové čáře.

Ve 21. minutě postupoval Petržela po chybě Romana Pospíšila sám s míčem k brance hostí, byl zkosen, ale včas vstal a jeho střelu brankář Marák vyrazil. Petržela stačil ještě i hlavičkovat, ale Stoklásek na brankové čáře svého brankáře zastoupil s úspěchem.

V následujících minutách Petržela přestřelil a po centrovaném přímém kopu Lose hlavičkoval Skopalík také bez úspěchu. Ve 34. minutě zahrozili vážněji znovu hosté, Němčák proběhl s míčem po levé straně hřiště a v nadějném okamžiku vystřelil. Nejezchleb likvidoval střelu u pravé tyče své branky.

Kapitán určického týmu Los ve spolupráci s Bokůvkou, Vaňkem i Petrželou trpělivě rozehrával míče k útočným akcím, ale ve 37. minutě to byli opět hosté, kteří slavili úspěšnou chvíli. Němčák podal míč Koutnému a ten z pravé strany Nejezchleba doslova prostřelil.

I v následujících minutách, až do přestávky, se hrálo převážně na polovině hostujícího celku a jeho hráči začali sbírat žluté karty. Zablýsklo se ještě na obou stranách. Po akci Němčáka s Ticháčkem zabránil další určické pohromě Nejezchleb a naproti po přihrávce Bokůvky Vaňkovi byl brankář Marák v kritickém momentu u míče dřív.

Hned po přestávce poslal Los do střelecké šance Vodáka, ale Marák se střelou moc práce neměl. Vzápětí byl ve velké šanci na opačné straně hřiště Němčák, ale míč mířil okolo vyběhnuvšího Nejezchleba i brankové tyče do zámezí. V 50. minutě vystřídal Trajer Mlčocha a zaujal místo v útoku, Kiška přešel do zálohy a Vaněk do obrany.

Do útočných akcí Určických přibylo víc šťávy. Po Trajerově centru hlavičkoval Vodák nad břevno. Dvacet minut před naplněním oficiální doby utkání spálili ještě jednu gólovou šanci Troubečtí. Koutný dal míč Hejkerlíkovi, od něj jej dostal Stoklásek a poslal do jednoznačné šance Romana Havierníka. Nejezchleb si ale mohl oddechnout.

O čtyři minuty později dostali Určičtí výhodu pokutového kopu, když rozhodčí potrestal Trajerův pád vinou Romana Pospíšila ve velkém vápně. Los snížil dlouhé vedení hostí na 1:2. V 78. minutě otřásla Marákovou brankou po přímém kopu Lose teč obránce hostí do břevna a Marák pak vynikl po střelách Vaňka, Kišky i Trajera.

Znovu do břevna branky hostí pak prodloužil dráhu letícího míče i Skopalík! V 85. minutě pak Trajer přece jen míč do sítě mezi tyče zavěsil, když předtím mu poslal přihrávku s očima Javořík.

„Měli jsme v obraně tři hráče z našeho B-mužstva," upozornil na předzápasové potíže výpravy z Troubek asistent v Určicích nepřítomného trenéra Ivoše Gregovského Josef Pospíšil,

"takže jsme přijeli do Určic s obrannou taktikou. V první polovině utkání nám vše vycházelo nad očekávání. Škoda, že jsme po změně stran nevyužili dvou velmi nadějných brejků, mohli jsme si odvážet tři body. Dát gól jsme ještě mohli za stavu 1:2 i 2:2! Myslím si ale, že s pohledem na vývoj hry ve druhé polovině utkání je remíza zasloužená. Vyloučení našeho Petráše bylo zbytečné, protože první žlutou kartu dostal za řeči," soudil Josef Pospíšil.

„Vše pro nás dopadlo nakonec dobře," oddechoval po utkání trenér TJ Sokol Určice Evžen Kučera.

„Ale za hru ve druhém poločase jsme si alespoň ten bod zasloužili. Horší to už bylo s výkonem našich hráčů v první části hry, zejména v první čtvrthodině. Nerad se vyjadřuji k výkonům rozhodčích, ale tentokrát se hlavnímu arbitrovi utkání moc nepovedlo. Tím ale nechci říci, že mu bylo některé ze soupeřících mužstev sympatičtější. Například za faul na Petrželu zezadu měl být hráč hostí v prvním poločase vyloučen a měli jsme kopat penaltu. Vysvětlení bylo nepřijatelné, že Petržela vstal a ve hře pokračoval... Hosté měli dohrávat po vyloučení Petráše už pouze s devíti hráči. A naše penalta čtvrt hodiny před koncem zápasu byla vcelku sporná. Nu, někdy nevyjde zápas hráči nebo trenérovi, někdy rozhodčímu," usmíval se nakonec přece jen Evžen Kučera.

TJ Sokol Určice – FK Troubky 2:2 (0:2)

Branky: 5. Němčák, 37. Koutný – 74. Los z penalty, 85. Trajer. Rozhodčí: Machala – Motal, Žvátora. ŽK: Bokůvka, Skopalík, Kiška – Petráš, Němčák, Roman Havierník, Stoklásek, Marák, Koutný. ČK: 68. Petráš. Diváků: 250.

TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Javořík, Skopalík, Mlčoch (50. Trajer), Ján (82. Peka) – Bokůvka, Los, Vaněk, Petržela (56. Hochman) – Kiška, Vodák. Trenér: Evžen Kučera.

FK Troubky: Marák – Roman Pospíšil, Stískal, Stoklásek, Obrtel (84. Josef Havierník) – Hejkerlík (86. Vašica, 90. Vrána), Roman Havierník, Němčák, Petráš – Koutný, Ticháček. Asistent trenéra: Josef Pospíšil.