Vyhráli jsme podruhé v řadě a stoupáme tabulkou ...

10.09.2012 12:33

Troubky zvítězily podruhé v řadě, doma těsně porazily Losiny

Troubky – Po chabém úvodu sezony se Troubky pomalu ale jistě začínají rozjíždět. Na středeční výhru 2:1, kterou si tamní fotbalisté přivezli z Opatovic, navázal tým trenéra Poláška také v neděli proti Velkým Losinám. Tři body si ale zajistil až v úplném závěru jinak vyrovnaného duelu...

Domácí začali proti Losinám úspěšně. V 17. minutě se v pokutovém území nejlépe orientoval kapitán Stoklásek a střelou k tyčce poslal svůj tým do vedení. Vyrovnání ale přišlo poměrně záhy. Po špatné rozehrávce se Velké Losiny dostaly do brejku a Uvízl zakončil přesně – 1:1.

Domácí byli přesto v prvním poločase lepší a během první půle svého protivníka jasně přehrávali. Po půlhodině hry se tak opět dočkali zaslouženého vedení. Do střeleckých analů se ze dvaceti metrů utěšenou ranou k tyči trefil opět Lumír Stoklásek, který brankáře Hatalu nachytal na švestkách.

Obraz hry se ve druhém poločase změnil. Troubkám postupně docházely síly, naopak Velké Losiny, které sestavu oživily střídáním, tahaly za delší konec pomyslného lana. Za vše mluví dvě nastřelená břevna, kdy při pokusech Šinogla a Miky stálo na straně domácích potřebné štěstí. „Na naší straně bylo naopak trochu smůly, a to i v tom, že jsme se nedostali k odraženým míčům," reagoval na situace trenér hostí Jiří Mika.

Losinám se ale přesto podařila převaha v druhém dějství vyjádřit gólově. V 70. minutě našel Navrátil Šinogla, který obešel jednoho z domácích obránců a technickou parádou na zadní tyč obstřelil gólmana Bělíka.

„Ve druhé půli jsme dobře kombinovali na jeden nebo dva doteky. Za druhou půlku musím kluky pochválit. Vyrovnání bylo zasloužené," uvedl k dalšímu průběhu kouč Mika.

Vyrovnaný stav by možná zápasu slušel, ale do konce střetnutí se skóre měnilo ještě jednou.

Dvě minuty před koncem utkání se po standardní situaci prosadil na malém vápně Gregovský a v podstatě do prázdné brány v klidu zavěsil.

„Myslím si, že situaci měl rozhodně lépe řešit náš gólman, kterému jsem slabý důraz vytýkal už v předchozím zápase v Litovli. Malé vápno je jeho prostor," zkritizoval svého svěřence hrající trenér.

Za výkon ve druhém poločase si Velké Losiny bod zasloužily, přesto odjíždějí s prázdnou. Naopak Troubky vyhrály podruhé v řadě a stoupají tabulkou. „Ve druhém poločase bylo vidět, že obě mužstva hrají na vítězství. V závěru jsme byli šťastnějším týmem. Po druhém vítězném utkání za sebou panuje v týmu určitě spokojenost. Teď ale pojedeme do Určic, kde nás nic lehkého nečeká," řekl po utkání asistent trenéra Poláška a vedoucí domácího mužstva Pavel Němčák.

FK Troubky – Sokol lázně Velké Losiny 3:2 (2:1)

Branky: 17. a 30. Stoklásek, 88. Gregovský – 20. Uvízl, 70. Šinogl. Rozhodčí: Krobot – Válek, Motlíček. ŽK: 1–2. Diváků: 200.

Troubky: Bělík – Pospíšil, Čevela, Vala, Obrtel – Ticháček (80. J. Haviernik), R. Haviernik, Stoklásek, Němčák (88. Mlčoch), Gregovský – Kučera (84. Brázda). Trenér: Miroslav Polášek.

Velké Losiny: Hatala – Nedvěd, Gargulák, Mika, Křepský – Šimák, Bureš, Šinogl, Lauterbach (46. Hložánka) – Uvízl, Navrátil. Trenér: Jiří Mika.

Autor: Pavel Mašlaň