Troubky na podmáčeném hřišti zdolaly Kralice

13.05.2013 19:04

Troubky – Fotbalisté Troubek si v rámci 25. kola připsali další cenný bodový zisk. Před zraky svých příznivců zdolali gólem Nemravy tým Kralic 1:0 a rozšířili svou domácí jarní neporazitelnost na čtyři klání.

Už úvodní půle ukázala, že domácí jsou po dalším úspěchu hladoví. Po pěti minutách měl na kopačce úvodní gól po Benýškově pasu Němčák, ten však v klíčové chvíli zaváhal a nakonec tak gólmana neprostřelil.

Jediný gólový moment utkání se zrodil po pětadvaceti minutách hry. Nemrava si po přesné nabídce zaběhl za obranu až do pokutového území a z úhlu přehodil Krejčího. „Další náznaky šancí jsme bohužel nedotáhli do konce," litoval zahozených příležitostí na ohrožení kralické branky Pavel Němčák, vedoucí týmu Troubek.

Srovnat mohl Lehký, který obral beka Troubek o míč, ale přesně zakončit se mu nepodařilo. Lépe si nevedl ani Kopečný, jenž po Dočkalově přihrávce cíl určení přestřelil.

Kralice domácí tým v závěru poločasu zatlačily, ale kýžený gól ze svého tlaku vytěžit nedokázaly. Prvních pětačtyřicet minut tak skončilo za stavu 1:0.

Ve druhé půli hosté zvýšili aktivitu a Troubky začali přehrávat. Hned v několika případech musel nebezpečí hasit pozorný gólman Sohlich. „Byl jednoznačně naším nejlepších hráčem," pochválil gólmanovo počínání Němčák.

V samotném závěru ještě mohl výhru domácích pojistit v úniku druhou brankou střídající Ticháček, ale nestalo se tak. I přes zmařenou příležitost se domácí dočkali zisku důležitých třech bodů.

„Tohle vítězství je pro nás v souboji o záchranu velmi cenné, ve druhé polovině utkání našim hráčům viditelně došly síly. Silou vůle jsme jednobrankové vedení nakonec dovedli do vítězného konce," zhodnotil duel Němčák.

FK Troubky – FC Kralice na Hané 1:0 (1:0)

Branka: 25. Nemrava. Rozhodčí: Ráb – Křepský, Motal. ŽK: Sohlich – Neoral, Nečas. Diváků: 100.

Troubky: Sohlich – Pospíšil, Vala, Čevela, Obrtel – Jakubec (89. J. Haviernik), R. Haviernik, Stoklásek, Němčák – Nemrava, Benýšek (71. Ticháček). Trenér: Lumír Stoklásek.

Kralice: Krejčí – Valtr, Martinka, Neoral, Jamrich (66. Chvojka) – Petrásek, Nečas, Dočkal, Kopečný – Lehký, Cibulka. Trenér: Petr Gottwald.

Autor: Jaroslav Pazdera