První výhra sezóny ve středečním kole ...

06.09.2012 20:29

Troubky vysvobodily standardky, Opatovice dál čekají na výhru

Opatovice - Asi stovka diváků viděla ve středu v Opatovicích bojovné a nervózní utkání, které svou kvalitou zapadlo spíše do průměru. Jak domácí, tak i hosté z Troubek ale potřebovali nutně bodovat. To se nakonec podařilo právě zkušenějšímu týmu z Přerovska.

Do utkání ale Troubečtí nevstoupili zrovna šťastně. V 16. minutě se po levé straně proháčkoval agilní Tomáš Klvaňa, a i když jeho střelu ještě Vala zablokoval, na přesnou střelu Hostaši už byli hosté krátcí – 1:0.

O deset minut později mohl kontrovat Stískal, ale balon po jeho lehké teči skončil jen těsně vedle domácí klece. Těsně před koncem první půle se do koncovky dostal i zadák Pospíšil, ale jeho střelu Ladislav Bělík vyrazil.

„V šatně jsme si řekli, že Opatovice jsou hratelný soupeř a že do toho musíme jít s hlavou nahoru. Čtyřicet pět minut je dost na to, abychom zápas otočili," prozradil dění v kabině hostí během přestávky trenér Troubek Miroslav Polášek.

Po poločase bylo vidět, že jeho svěřenci si vyřknutá slova vzali k srdci. Uprostřed hřiště byli důraznější, a přestože viděli mnohem více karet, z pojetí hry těžili právě oni.

V 58. minutě po Stokláskově standardce hlavičkoval zcela osamocený Vala a v klidu vyrovnal. Hosté měli i nadále více ze hry a v 70. minutě mohl vše korunovat Stískal. Přestože měl moře času na koncovku, hlavičkou bránu minul.

„Je to škoda, Tomáš je tam od toho, aby takové šance dával, ale trhat mu za to hlavu nebudu. Spíše mě mrzí, ta situace z osmdesáté páté minuty, kdy dostal nesmyslnou červenou kartu. To znamená, že nám bude v příštím zápase chybět," vyjádřil své pocity kouč Troubek Miroslav Polášek.

Kdyby hosté střetnutí nevyhráli, troubecký útočník by byl rozhodně za smolaře i viníka zároveň. Jenže sedm minut po jeho střeleckém zaváhání hosté zahrávali další standardku a opět uspěli. Po rohovém kopu poslal Tomáš Čevela svůj tým do vedení 2:1.

„Bohužel jsme si nepohlídali hráče soupeře a dostali jsme dva góly ze standardek. Pořád se hráčům snažím vštěpovat, že při takových situacích musí mít každý jednoho protihráče. Nevím, kdo přesně chyboval, ale šlo samozřejmě o individuální chyby," litoval kouč Opatovic Stanislav Matýska.

Hosté si těsné vítězství už v závěru pohlídali, Opatovičtí dohrávali v herní křeči a do velkých šancí se už nedostali. „Při snaze o vyrovnání jsme akce řešili špatně. Máme vepředu dva menší hráče, jenže místo kombinace po zemi jsme do hry nevtáhli střední záložníky a snažili se jen nakopávat balony dopředu. Z toho jsme jen těžko mohli něco vytěžit," podotkl domácí trenér.

Troubky si tak po bojovném utkání z Opatovic odvážejí důležitou výhru. Naopak domácí na první tříbodový zápas i nadále čekají.

FKM Opatovice – FK Troubky 1:2 (1:0)

Branky: 16. Hostaša – 58. Vala, 77. Čevela. Rozhodčí: Slabý – Vachutka, Knoll. ŽK: Stratil – Vala, Obrtel, Stoklásek, Ticháček. ČK: Stískal. Diváků: 100.

Opatovice: L. Bělík – Rolnic, Bartošík, Pala – Gerhard – Stratil, Strnadel, Ondroušek (64. Šigut), Rakovský (T. Novotný) – Hostaša (81. Goláň), Klvaňa. Trenér: Stanislav Matýska.

Troubky: P. Bělík – Pospíšil, Vala, Čevela, Obrtel – Haviernik (46. Petráš), Stoklásek, Němčák, Ticháček – Stískal – Kučera (67. Brázda). Trenér: Miroslav Polášek.