První bod za remízu v Želatovicích

28.08.2012 10:16

Derby! Želatovice s Troubkami se rozešly smírně.

Želatovice – Další lokální derby krajského přeboru přineslo nedělní odpoledne, kdy do Želatovic přijeli fotbalisté Troubek. Utkání, kterému nechyběly pěkné branky, bylo divácky atraktivní a nakonec přineslo dělbu bodů, což oba tábory vnímají jako ztrátu.

Úvodní gól zápasu měl na kopačce hned v 6. minutě domácí záložník Koplík, jeho lob ale skončil na horní síti Bělíkovy branky.

Pět minut na to se už Želatovičtí dočkali. David Chuda uplatnil důraz v malém vápně a dotlačil centr z pravé straně do sítě – 1:0.

Hosté s odpovědí moc dlouho neotáleli. Lumír Stoklásek se Stískalem podnikli rychlý brejk, prvně jmenovaný se dostal s míčem až před gólmana Čecha, „narazil" si o tyčku a pohodlně vyrovnal.

Ve 23. minutě byl blízko své druhé trefy útočník Chuda, po jehož střele zastavil Bělík míč až na brankové čáře.

Krásný fotbalový moment viděli diváci ve třiatřicáté minutě. Nejstarší hráč na hřišti, domácí útočník Vladimír Demel, se zbavil svého obránce kličkou do středu hřišti a z hranice velkého vápna napálil míč na branku s takovou přesností, že ten zapadl přímo do pravého horního růžku. Gólman byl bez šance.

Po přestávce se víc do zakončení tlačili troubečtí fotbalisté. Kučera vyzrál na ofsajd systém, šel sám vstříc vyrovnání, jenže Čech jeho pokus vyrazil na roh.

Druhá krásná akce zápasu, branka na 2:2, přišla v 73. minutě. Stoklásek potáhl akci dvou proti čtyřem po levé straně, dal míč pod sebe a Tomáš Stískal střelou bez přípravy srovnal.

Tři body měl na hlavě v závěru utkání hostující Kučera, ale Čech jeho pokus po rohovém kopu vyrazil do bezpečí a oba soupeři se tak rozešli smírně.

Jak pro Želatovice, tak pro Troubky to jsou první body, protože oba celky v úvodním kole prohrály. Přesto s výsledkem nebyla spokojena ani jedna strana.

„Konečně jsme nastoupili téměř v kompletní sestavě. Hráli jsme dobře, i kombinačně, ale neproměňujeme šance. Navíc špatně řešíme brejkové situace soupeře, na což jsme dnes doplatili. Remíza je pro nás v domácím prostředí ztrátou," zhodnotil duel domácí kouč Pavel Hošek.

Dělba bodů moc nenatchla ani trenéra Troubek Miroslava Poláška. „S bodem spokojený nejsem, chtěli jsme zvítězit. Musíme hrát dál, protože jakýkoliv ztracený bod na podzim je na jaře dvakrát tak těžce vybojovaný. Oproti minulému utkání jsme si konečně vytvořili nějaké šance. V Kozlovicích jsme za poločas nevystřelili na branku, tady to bylo o poznání lepší," pověděl.

FC Želatovice – FK Troubky 2:2 (2:1)

Branky: 11. Chuda, 33. Demel – 17. Stoklásek, 73. Stískal.

Rozhodčí: Kubec – Křepský, Svozil. ŽK: 45. Venský, 49. Demel, 87. Smékal – 15. Ticháček.

FC Želatovice: Čech – Zehnálek (73. T. Klein), Čtvrtníček, Venský, Smékal – Koplík, Jemelka, Havlík, Matušík (38. Calábek) – Demel, Chuda (86. Lecián). Trenér: Pavel Hošek.

FK Troubky: Bělík – Pospíšil (86. Obrtel), Čevela, Vala, J. Haviernik (63. Mlčoch) – R. Haviernik – Němčák, Stoklásek, Stískal, Ticháček – Kučera (86. Brázda). Trenér: Miroslav Polášek.