Po gólové přestřelce bod z Určic

17.09.2012 12:13

Troubky si vezou po gólové přestřelce bod z Určic

Určice/Troubky - K utkání přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu nastoupil současný lídr tabulky, fotbalisté TJ Sokol Určice, proti mužstvu z Troubek. Před utkáním měli Určičtí na špici žebříčku šestnáct bodů, Troubky na 11. příčce o polovinu bodů méně. Z uvedeného vyplývá, že se očekávalo samozřejmě vítězství určického týmu a upevnění jeho pozice v čele soutěže.

Už po prvních deseti minutách hry ale prohrávali Určičtí překvapivě 0:2...! Skóre utkání otevřel v 6. minutě kapitán hostujícího mužstva Stoklásek gólem z penalty, po centru z pravé strany zahrál Peka ve velkém obdélníku před domácí brankou rukou a na dobře umístěnou přízemní střelu k pravé tyči své branky Nejezchleb mít nemohl. Už po dalších třech minutách přihrál Stoklásek dobře Němčákovi a hosté slavili svůj druhý gól. V 11. minutě dostal kapitán domácího celku Vodák před branku hostí dobrou přihrávku od Bokůvky po jeho spolupráci na levé straně hřiště s Jánem a Určičtí se radovali z kontaktního gólu na 1:2. Za další dvě minuty už bylo srovnáno, na 2:2 poslal míč do Bělíkovy sítě Halouzka. Byl to úvod zápasu, jaký se často nevidí. Ve 26. minutě utkání poslal Hochman míč s očima za obranu hostí Vodákovi, ale jeho kopačka jej patřičně nezasáhla. Když se hrálo půl hodiny, musel brankář hostí Bělík ze své branky vyběhnout, v tísni hrál rukou před velkým vápnem a Určičtí dostali výhodu přímého kopu z ideální parkety. Míč si postavil Vodák a přes zeď těl hostujících fotbalistů jej poslal parádně obloučkem a falší do levého vinklu branky na 3:2. Ve 39. minutě řešil Nejezchleb nebezpečnou střelu Stokláska z přímého kopu zahrávaného z levé strany a před přestávkou zase Bělík na opačné straně hřiště dva slepené a nebezpečné centry Halouzky zprava.

Po změně stran likvidovali oba brankáři přímé kopy Stokláska a Lose. Potom se hrálo dlouhé minuty bez gólových šancí na obou stranách. V 71. minutě namířil Vodák z přímého kopu od velmi nadějné parkety nad břevno Bělíkovy branky. Úspěšnější byl Stoklásek po dalších dvou minutách hry navzdory tomu, že on zahrával přímý kop ze vzdálenosti větší třiceti metrů. Nejezchleb vylétl k pravé tyči své branky až míč uviděl a ani vysoký postavou na něj nedosáhl. V posledních deseti minutách hry se Určičtí hodně snažili přece jen vybojovat tři body, ale marně. Hochman z přímého kopu přestřelil, úspěch nepřinesly ani dva centrované přímé kop Lose ani jeho rohový kop a po přímém kopu stejného hráče ještě přelétl míč nad břevnem Bělíkovy branky.

„Rychlé vedení o dvě branky jsme neustáli," vzpomněl na překvapivý úvod před chvílí ukončeného střetnutí trenér FK Troubky Miroslav Polášek, „měli jsme začít drobit hru, ale nestalo se. Velmi brzy jsme dovolili Určickým dostat se znovu do zápasu a dostali jsme ještě i třetí gól z přímého kopu, když si náš gólman blbě postavil zeď. Přesto jsme zvedli hlavy a zejména ve druhém poločase jsme dokazovali, že hrát umíme. Chvílemi to oboustranně fotbalové moc nebylo, nedá se hrát devadesát minut na plné pecky. Někteří hráči jsou nenahraditelní, Určičtí dnes zřejmě postrádali Skopalíka když musel předčasně odstoupit ze hry, nám moc chyběl po červené kartě z předchozího utkání útočník Stískal a kdyby dnes nemohl hrát třeba ještě Stoklásek, to bychom už předváděli hodně málo. Dává týmu moc fotbalově i psychicky. Myslím si, že zápas remízový byl. Doma bychom teď měli postupné zlepšování výkonu našeho týmu potvrdit a dosáhnout zabydlení v klidném středu tabulky," viděl by rád trenér Polášek.

„Nejsem rozčarován z výkonu nebo nasazení našich hráčů v tomto utkání," vysvětloval chybějící úsměv ve své tváři trenér Určických Evžen Kučera, „ale z toho, že hráči nedokáží realizovat co si řekneme a že děláme stále stejné chyby. V obraně chyboval Peka, obránce nemá míč namísto odkopu zpracovávat a ještě dělat kličku, když to není třeba Skopalík. A tak ve druhém poločase šla na naši branku snad jedna střela a byl to gól, dokonce z pětatřiceti metrů...! Na to, že jsme měli po Kozlovicích šest hráčů zraněných a na jednou tréninku jsem měl čtyři a na druhém šest hráčů, jsme dnes nepředváděli hru špatnou, ale ty zbytečné chyby! Tým Troubek znovu potvrdil, jak dokáže být na našem trávníku nepříjemný," připomněl dvougólové vedení tohoto soupeře i v minulém utkání na určickém trávníku, kdy jeho svěřenci vyrovnali na 2:2 až těsně před koncem zápasu.

TJ Sokol Určice – FK Troubky 3:3 (3:2)

Branky: 11. a 30. Vodák, 13. Halouzka – 6. (z pen.) a 73 Stoklásek, 9. Němčák. Rozhodčí: Horák – Drušák, Slota. ŽK: Vodák, Hochman – Obrtel, Vala, Kučera. Diváků: 230.

TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Petržela, Skopalík (56. Pospíšil), Peka, Ján – Bokůvka, Vaněk (75. Matoušek), Los, Hochman (86. Holly) – Vodák, Halouzka. Trenér: Evžen Kučera.

FK Troubky: Bělík – Pospíšil, Vala, Čevela, Obrtel – Josef Haviernik (67. Mlčoch), Roman Haviernik, Stoklásek, Němčák – Kučera, Gregovský (90. Frehar). Trenér: Miroslav Polášek.