Neúspěšný vstup do nové sezóny ...

13.08.2012 11:58

Kozlovice doma porazily Troubky tříbrankovým rozdílem

Kozlovice – Tři stovky natěšených diváků na nový ročník krajského přeboru si v Kozlovicích rozhodně přišly na své. Důvod k oslavě však měli jen ti domácí příznivci. Všechny tři góly, které byly v neděli na okraji Přerova k vidění, totiž padly do brány troubeckých fotbalistů.

Domácí začali ve velkém stylu. Po pěti minutách se z pravé strany uvolnil Kaďorek a jeho střelu už za překonaným gólmanem Bělíkem odvracel z brankové čáry Pospíšil.

V 9. minutě se už ale skóre skutečně změnilo. Balon se po rohovém kopu dostal na hlavu domácího kapitána Martina Krále, který jej bezpečně poslal do sítě – 1:0.

Troubky se prezentovaly kombinačním fotbalem a ve středu hřiště byly domácímu mužstvu naprosto důstojným soupeřem. Jejich snaha ale vždy končila na hranici útočné šestnáctky. Zakončení ze strany hostí prostě chybělo.

„Herně to bylo slušné, ale bohužel. Ten, kdo nevytřelí na bránu, góly nedává. V tom byl náš problém," připomněl starou pravdu troubecký trenér Miroslav Polášek.

To domácím stačilo k dvougólovému vedení poměrně málo. Ve 38. minutě zahrávali další roh a ze situace, která se první brance podobala jako vejce vejci, vytěžili další gól. Hlavičkou se tentokrát prosadil Michal Král, druhý z domácí stoperské dvojice.

Hosté ve druhé půli museli chtě nechtě otevřít hru a velet k útoku. Jenže jejich chyby v rozehrávce byly pro rychlé kozlovické křídelníky doslova jako voda na mlýn.

„Z brejkových situací jsme si vytvářeli šance, které jsme bohužel neproměnili. Zápas tak mohl skončit ještě vyšším rozdílem," poznamenal trenér domácích Tomáš Martinek.

Zahozené tutovky mohou útočící tým často mrzet, v neděli to ale pro Kozlovické neplatilo. Ti se naopak v 66. minutě dočkali ještě třetího gólu. K odraženému balonu se dostal Tibor Heger a křižnou přízemní střelou k tyči nedal brankáři Bělíkovi žádnou šanci.

Na tři inkasované góly už Troubky nestačily reagovat.

„Herně jsme nepropadli, ale bez střely na bránu nemůžeme čekat slušný výsledek. Kdybychom si počínali přímočařeji, tak jako to předvedl soupeř při třetím gólu, mohlo to vypadat jinak. Ale je to první kolo, snad to bude příště lepší," zhodnotil kouč Miroslav Polášek.

Domácí se v závěru fotbalem evidentně bavili a na cestu do Troubek mohli svému protivníkovi skutečně naložit ještě gólový bonus. Nejblíže k němu měl Jan Dohnal, ale hosty od čtvrté branky zachránila tyč.

„Myslím, že od druhého gólu jsme zápas měli pod kontrolou. Celá obranná fáze fungovala perfektně, díky tomu jsme pak mohli vyrážet do rychlých protiútoků. Kluci předvedli zodpovědný výkon," pochválil po utkání své svěřence kouč Martinek.

FK Kozlovice – FK Troubky 3:0 (2:0)

Góly: 9. Martin Král, 38. Michal Král, 66. Heger. Rozhodčí: Petr Svozil – Roman Vedral, Michal Jelínek. ŽK: Lukáš Dohnal – Roman Haviernik, Lumír Stoklásek, Němčák. Diváci: 310

Sestava Kozlovic: Mánek – Střelec, Michal Král, Martin Král, Heger – Petráš – Kaďorek, Pola, Lukáš Dohnal, Josef Stoklásek (85. Fröde) – Jan Dohnal (82. Matula). Trenér: Tomáš Martinek.

Sestava Troubek: Bělík – Pospíšil, Stískal, Čevela, Vala – Josef Haviernik, Roman Haviernik (65. Nemrava), Němčák, Lumír Stoklásek, Ticháček – Kučera. Trenér: Miroslav Polášek.

Autor: Pavel Mašlaň