Nepovedený výlet do Velkých Losin

24.04.2012 14:47

Losiny konečně slaví vítězství, rozstřílely Troubky

Po jedné remíze a třech porážkách se fotbalisté Velkých Losin konečně na jaře dočkali vítězství. Proti Troubkám si navíc lázeňský celek s chutí zastřílel.

„Celý tým dnes tento zápas doslova odmakal a odbojoval, těžko někoho vyzdvihovat. Myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě a to nám ještě rozhodčí neuznal dva góly,“ prozradil nejlepší losinský kanonýr Petr Navrátil, jenž sice do duelu s Troubkami naskočil až na poslední půlhodinu, přesto stihl jednou trefou obohatit své střelecké konto v krajském přeboru.

Domácí poprvé otevřeli skóre v 7. minutě, kdy po standardce Klemsy dobíhající Uvízl posunul míč na zakončujícího Marka Smrže – 1:0.

Později úspěšný nahrávač centrovaným balonem zaznamenal druhý domácí gól, ten však sudí neuznal, prý kvůli tomu, že domácí nedovoleně zabránili gólmanovi soupeře zasáhnout.

Z následného protiútoku pak Troubky zásluhou pěkné trefy Ticháčka srovnali stav na 1:1. Ještě do přestávky ale vrátil domácím ztracený náskok opět Smrž, když ve skluzu dopravil do sítě nepovedenou střelu Uvízla.

V 60. minutě se poté po individuální akci tohoto hráče prosadil Macek a zajistil svému celku již dvoubrankový náskok, který záhy navýšil z penalty Klemsa, když tak potrestal faul na Navrátila.

V závěru se potom dostal ke slovu i střídající Petr Navrátil, který dostal míč od Klosse, obešel gólmana a v pádu pečetil na konečných 5:1.

Těsně před koncem ještě pomezní rozhodčí odmával Velkým Losinám po trefě Uvízla dosti přísný ofsajd.

„Oproti minulým zápasům jsme se dnes dokázali prosadit také v koncovce, a proto jsme uspěli. Škoda, že se nám nepodařilo duel rozhodnout daleko dříve,“ dodal Petr Navrátil.

„První půle byla z naší strany ještě dobrá, to jsme se soupeřem dokázali držet krok, po přestávce nás ale Losiny jasně přehrály,“ přiznal asistent trenéra Troubek Pavel Němčák.

„Máme teď docela potíže se sestavou, když nám vypadli oba stopeři a dnes to bylo znát,“ dodal závěrem Němčák.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FK Troubky 5:1 (2:1)

Branky: 7. a 35. Smrž, 60. Macek, 70. Klemsa (p.k.), 78. Navrátil – 20. Ticháček.

Velké Losiny: Toman – Nedvěd, Gargulák, Němeček, Křepský – Klemsa (80. Žalman), Havlíček (78. Hložánka), Kloss, Macek (62. Navrátil) – Smrž, Uvízl.

Troubky: Marák – Pospíšil, Vrána (70. Nemrava), Gregovský, Pich – Petráš (80. Hejkerlík), R. Haviernik, Stoklásek, Koutný, Ticháček – Stískal.