Kozlovice tři své šance proměnily, my žádnou

14.05.2012 20:24

Kozlovice tři své šance proměnily, Troubky žádnou

Souboj dvou sousedů se stejným bodovým ziskem pohybujících se v dolní polovině tabulky krajského přeboru v kopané mohli vidět diváci v neděli v Kozlovicích, kam přijely Troubky. Hosté svými šancemi pohrdli, kdežto Kozlovice je proměnily a vyhrály tak sedmé utkání z pětadvaceti v letošním ročníku.
Blíže k první trefě měli hosté. V 7. minutě Koutný vybídl přihrávkou do vápna Picha, ovšem ten pálil jen do připraveného brankáře Mánka.

A tak udeřilo na druhé straně. Vrba využil narážečky Jana Dohnala s Bernardem, zcela nekrytý a s míčem na kopačce se ocitl před gólmanem Marákem a Kozlovice vedly.

Odpověď mohla přijít ve 25. minutě. Troubecký stoper Stoklásek podnikl výlet na útočnou polovinu, protáhl se podél lajny až do vápna a naservíroval míč Koutnému před zcela prázdnou klec. Ten tísněn dobíhajícím Petrášem poslal míč mimo tři tyče.

V závěru půle pak vystrašily gólmany na obou stranách pokusy z větší vzdálenosti. Domácí Vrba pálil nečekaně snad ze čtyřiceti metrů těsně vedle a Koutný mířil o něco málo nad.

Uklidňující druhá trefa Kozlovic přišla v 62. minutě. Předcházela jí střela Petráše, kterou gólman Marák se štěstím ztečoval jen na tyč a následně míč skončil v zámezí. Kopal se tedy roh. U odvráceného míče byl jako první Dohnal, jeho střelu Marák vyrazil, ale jen k Vrbovi, který tak podruhé rozvlnil síť.

Definitivní hřebíček do rakve zatloukli domácí šest minut před vypršením řádné hrací doby. Petráš přetáhl míč až na Dohnala, ten se položil do střely z voleje a krásný fotbalový moment zakončil přesnou trefou.

V závěru pak mohl ještě útočník Vrba zkompletovat hattrick, jenže místo odkryté klece mířil jen do ochranné sítě, a tak souboj regionálních soupeřů skončil jasným vítězstvím Kozlovic nad Troubkami v poměru 3:0.

„Řekl bych, že jsme vyhráli zcela zaslouženě, herní kvalita byla na naší straně. V první půli jsme sice mohli dvakrát inkasovat, ale na druhou stranu po přestávce jsme branek mohli přidat ještě víc, takže s třemi body i herním projevem můžeme být spokojeni," pověděl asistent trenéra Kozlovic Kamil Štěpaník.

Duel na straně Troubek zhodnotil hrající kouč Ivo Gregovský, který však tentokrát zůstal jen na lavičce.

„Opět se projevila naše slabá koncovka, kdy jsme v první půli měli minimálně dvě velké příležitosti, které jsme měli proměnit. Možná by se utkání vyvíjelo jinak. Jenže bohužel po chybě jsme inkasovali a poločas prohráli. Po přestávce se soupeř v mnohém zlepšil, dostal nás pod tlak a využil standardních situací. I za stavu 2:0 jsme však stále měli dost ze hry, ale bohužel po další chybě v defenzivě jsme inkasovali třetí gól, který už rozhodl o všem," konstatoval.

FK Kozlovice – FK Troubky 3:0 (1:0)

Branky: 14. a 62. Vrba, 84. J. Dohnal.

FK Kozlovice: Mánek – Zselezo (77. L. Dohnal), Mar. Král, Mich. Král, T. Petráš – Kaďorek, M. Bernard, Pola, Stokláska (86. T. Mackovík) – Vrba (86. Matula), J. Dohnal. Trenér: Petr Stržínek.

FK Troubky: Marák – Pospíšil, Čevela (68. Hejkerlík), Stoklásek, Obrtel (74. J. Haviernik) – Stískal, R. Haviernik – Pich, Němčák, Ticháček – Koutný. Trenér: Ivo Gregovský.