Jsme tým jednoho poločasu, řekl po debaklu s Oskavou trenér Troubek

10.10.2012 08:47

Troubky – Raději zapomenout. Možná tohle si řekli fotbalisté Troubek po nedělním domácím výprasku s Oskavou. Známé pravidlo, kdo dá první gól, vyhraje, tentokrát neplatilo.

Domácí se po čtrnácti minutách hry dostali zásluhou Kučery do vedení. Bohužel pro ně to byl první a zároveň poslední radostný moment v utkání.

Ve druhém poločase se zpočátku nepříliš nebezpečný soupeř z Oskavy probudil. Výrazným oživením byl příchod Svačiny, který po přestávce nahradil Gazdíka. Hostujícímu kouči Pospíšilovi střídání vyšlo dokonale. Čtyřiadvacetiletý hráč se prosadil i gólově, a to po dvanácti minutách pobytu na hřišti. Krátce před ním se ještě postaral o vyrovnání Kuba.

Aktivní Oskavané začali domácí celek zcela přehrávat a bylo jen otázkou času, kdy své skóre navýší. Po Kasalově trefě v 61. minutě na 1:3 bylo prakticky rozhodnuto.

Hosté svou převahu korunovali ještě dalšími dvěma trefami a postarali se tak v deštivém dni o nečekaný výsledek.

„Je to hrozné, jsme poločasový mančaft. Vyhráváme po první půli 1:0 a potom jako bychom úplně odešli. Něco je špatně. Buď je to otázka fyzičky, nebo morálky. Vůbec si to nedokážu vysvětlit," uvedl krátce po zápase zklamaný Miroslav Polášek, lodivod FK Troubky.

„Domácí vyhráli první poločas zaslouženě. Po několika řetězových chybách jsme dostali lacinou branku. Po Mičundově neproměněné tutovce to už do brány Troubek začalo padat. Myslím si, že vítězství i v této výši je zcela zasloužené," dodal evidentně spokojený kouč hostů Květoslav Pospíšil.

FK Troubky – Jiskra Oskava 1:5 (1:0)

Branky: 14. Kučera – 56. a 88. Kuba, 58. Svačina, 61. Kasal, 75. Plachý. Rozhodčí: Štětka – Částečka, Stola. ŽK: Pospíšil – Kasal, Mičunda. Diváků: 40.

Troubky: Frehár – J. Haviernik, Vala, Pospíšil, Obrtel – Ticháček (76. Petráš), R. Haviernik, Stoklásek, Stískal, Kučera (70. Nemrava) – Němčák. Trenér: Miroslav Polášek.

Oskava: Studený – Müller, Erneker, D. Balcar, Obíral – Kasal (76. Klos), Knop, Kuba, Plachý – Mičunda (84. Strnad), Gazdík (46. Svačina). Trenér: Květoslav Pospíšil.

V 10. kole krajského přeboru se fotbalisté Troubek představí v sobotu v Kralicích na Hané.